تبلیغات
. - راز موفقیت ایران در مقابل دشمنان

.

...
ابزار ساخت کد منوی آبشاری ابزار ساخت کد منوی آبشاری
..


مهمان‌ها به صف ایستاده بودند تا نماز را با امام‌شان بخوانند، نماز که تمام شد، مولا هنوز مشغول تعقیبات بود، که مهمان‌ها هر کدام جایی برای نشستن‌شان دست‌وپا می‌کردند؛ آقا پس از تعقیبات روی صندلی نشست و به آنها سلام‌ کرد و لب به سخن گشود، در سخنانش از داشتن مدیرانی لایق و امکاناتی خوب و ایستادگی سی‌وهفت ساله در مقابل دشمن، گفت و...در جمع بندی نهایی سخنانش، فرمود:
«طرف، ابزارهای قدرتش زیاد است، توانایی‌های زیادی دارد، به هیچ وجه ما دشمن را دست کم نمی‌گیریم و می‌دانیم دشمن که هست و چه هست و چه قدر توانایی دارد، اما از توانایی‌ خودمان هم نمی‌توانیم غفلت کنیم، ما هم توانایی‌های زیادی داریم. ممکن است از نوع دیگری باشد»

این بخش از سخنان امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) «ما هم توانایی‌های زیادی داریم. ممکن است از نوع دیگری باشد» همان ایمان به خداوند سبحان و صبر و استقامت در کنار عشق به شهادت و فداکاری است، که در لشکر کفر و استکبار وجود ندارد و همین مساله باعث غلبه بر قدرت‌های به ظاهر بزرگ و قدرتمند، تا کنون شده است، خداوند در قرآن کریم می‌فرماید:

«یا أَیُّهَا النَّبِیُّ حَرِّضِ الْمُؤْمِنینَ عَلَى الْقِتالِ إِنْ یَكُنْ مِنْكُمْ عِشْرُونَ صابِرُونَ یَغْلِبُوا مِائَتَیْنِ وَ إِنْ یَكُنْ مِنْكُمْ مِائَةٌ یَغْلِبُوا أَلْفاً مِنَ الَّذینَ كَفَرُوا بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لا یَفْقَهُونَ [انفال/65] اى پیامبر! مؤمنان را به جنگ با دشمن تشویق كن! هر گاه بیست نفر با استقامت از شما باشند، بر دویست نفر غلبه مى‏‌كنند و اگر صد نفر باشند، بر هزار نفر از كسانى كه كافر شدند، پیروز مى‏‌گردند چرا كه آن‌ها گروهى هستند كه نمى‌‏فهمند!»

سربازان دشمن و گروهک‌های تروریستی با اعتماد به ابزارالات جنگی و وعده‌های مادی و یا ترس از مافوق‌شان در جنگ شرکت می‌کنند و به محض ناکارآمدی این ابزار فرار می‌کنند، اما سربازان حق با توجه به فرمان پروردگار، تاثیر ایمان به خدا، مقام شهداى راه حق، فضیلت و پاداش‌‏هاى بى‌حسابى كه در انتظارشان است در صحنه نبرد شرکت می‌کنند، که بهترین  وسیله براى تشویق و تحریك روح سلحشورى و استقامت و پایمردى در سربازان مى‌‏باشد، در جنگ‏‌هاى اسلامى گاهى تلاوت چند آیه از قرآن مجید، یا نوحه‌های عاشورایی، آن چنان سربازان مجاهد را آماده مى‏‌ساخت كه سر از پا نمى‏‌شناختند و یك پارچه عشق و شور و هیجان مى‏‌شدند.

وعده‌هایی که به سربازان دشمن داده می‌شود همگی دنیایی می‌باشد که راز رسیدن به آن‌ها حفظ جان‌شان است، لذا هر وقت جان‌شان را در خطر می‌بینند فرار را بر قرار ترجیح می‌دهند و حتی دست از ادوات جنگی نیز می‌کشند، ولی وعده‌هایی که به سربازان مسلمان داده شده است برای جهان پس از مرگ است که با ایمان به خدا پذیرفته‌اند، و لذا برای رسیدن به آن‌ها تا قلب دشمن پیش می‌روند، و ترسی از اداوت نظامی دشمن ندارند، و اتفاقا در مقابل آن‌ها سینه سپر می‌کنند تا به درجه شهادت برسند و از پاداش‌های آن برخوردار شوند، رسول خدا می‌فرماید:
«با اولین قطره خونی که از شهید بر زمین می‌ریزد هفت چیز به او می‌دهند: 1: تمام گناهانش بخشیده می‌شود. 2: جایگاه خود را در بهشت می‌بیند. 3: از حوریان با او ازدواج می‌کنند. 4: از وحشت بزرگ روز قیامت در امان می‌باشد. 5: از عذاب قبر ایمن است. 6: به زیور ایمان آراسته می‌گردد. و...».[2]

افراد بى‌ایمان و حامیان ظلم و ستم و تجاوز نمی‌دانند که براى چه مى‌‏جنگند؟ و براى چه كسى مبارزه مى‏‌كنند؟ و اگر در این راه كشته شدند خون آن‌ها را چه كسى جبران خواهد كرد؟ و مرگ را نوعی نیستی می‌دانند، و جنگ‌شان تنها از روى عادت یا تقلید كوركورانه و یا تعصب خشك و بى‌منطق یا شهوت مال و.. است، این تاریكى راه و ناآگاهى از هدف و ندانستن پایان كار و نتیجه مبارزه، اعصاب آن‌ها را سست مى‏‌كند، و توان و استقامت‌شان را مى‏‌گیرد، و از آنها موجودى ضعیف مى‏‌سازد، اما لشکریان حق، با علم و آگاهی به مبارزه می‌پردازند و می‌دانند که اگر کشته شوند بهترین مرگ نصیب‌شان شده است به خاطر همین با عشق می‌جنگند. رسول خدا می‌فرماید:
«بالاتر از هر کار خیری، خیر و نیکی دیگری است تا آنکه فردی در راه خدا کشته شود، و بالاتر از کشته شدن در راه خدا خیر و نیکی نیست». [3]

امید است همه ما با مطالعه و تحقیق در کنار عمل به معلومات، روز به روز در ایمان پیشرفت بیشتری داشته باشیم و بتوانیم طعم واقعی آن را بچشیم و به حقیقت آن دست پیدا کنیم، امام رضا (علیه‌السلام) می‌فرماید:
«هیچ بنده‌اى حقیقت ایمانش را کامل نمى‌کند مگر این که در او سه خصلت باشد: دین شناسى، تدبر نیکو در زندگى، و شکیبایى در مصیبت‌ها و بلاها». [4]

.....................
پی نوشت‌ها:
[1]. پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری.
[2]. «یعطی الشّهید ستّ خصال عند اوّل قطره من دمه: یکفّر عنه کلّ خطیئه ویری مقعده من الجنه و یزوّج من حور العین و یؤمّن من الفزع الاکبر و من عذاب القبر و یحلّی حلّه الایمان.» متقی هندی، علاءالدین علی بن حسام، کنز المعال، ج4، ص410، حدیث1152.
[3]. «فوق کل ذی بر بر حتی یقتل فی سبیل الله فاذا قتل فی سبیل الله فلیس فوقه بر» حر عاملی، شیخ محمد بن الحسن، وسائل الشیعه، ج11، ص10.
[4]. «لا یستَکمِلُ عَبدٌ حقیقةَ الایمانِ حَتَّى تَکونَ فیهِ خِصالُ ثَلاثٍ: اَلتَّفقُّهُ فِى الدّینِ وَحُسنُ التَّقدیرِ فِى المَعیشَةِ، وَالصَّبرُ عَلَى الرَّزایا» ابن شعبه حرانی،  ابو محمد حسن، تحف العقول ص 324.

منبع: رهروان ولایت

برچسب ها: ایران، مومفقیت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما
نوشته شده در تاریخ جمعه 3 اردیبهشت 1395 توسط : محسن فرتوت
-------------------------------

-------------------------------

-------------------------------

-------------------------------
----------------------------------------------------

مطالب جدید

-----------------------------------------------------

آشنایی با مسیحیت و پاسخ به شبهات

----------------------------------------------------

----------------------------------------------------

----------------------------------------------------